BEZPŁATNY CHARYTATYWNY FESTIWAL ŚWIADOMOŚCIOWY

SOUNDS OF VERITAS
FESTIVAL

DŹWIĘKI PRAWDY...

Lokalizacja

14-15.07 2023 roku and Zalewem w Starej Morawie, miał miejsce pierwszy w Polsce, charytatywny, bezpłatny festiwal świadomościowy! W tych dniach, w pięknych okolicznościach przyrody, wspólnie z innymi, zagłębiliśmy się w świat muzyki, warsztatów oraz prelekcji!

Klimat

Było to dwudniowe wydarzenie będące łącznikiem wielu stylów muzycznych, wiedzy i doświadczeń, którymi warto się też dzielić ze sobą na co dzień. Celebracja Życia, Bycie Tu i Teraz – w jedności z Naturą i drugim Człowiekiem oraz odkrywanie swojego miejsca we Wszechświecie, to jedne z ważniejszych celów, które przyświecają naszej inicjatywie. To festiwal pełen inspiracji i odmiennych perspektyw.

Muzyka

Na scenie muzycznej wystąpili tacy muzycy jak: Hang Massive, Maok, Suduaya, Joaquin Cornejo, Niburu Project, Gaja, Sam Alty Trio, Między Nami (feat. Kim Jestem), Łukasz Dębiński i Filip Filipiuk, Etnochowa (drums&trans). 

PRELEKCJE i WARSZTATY 

Podczas Festiwalu prelekcje wygłosili: Mateusz Kozłowski z Fundacji Świadome Rodzicielstwo omawiając temat pt. „Budowanie zdrowych granic i poczucia własnej wartości u dzieci”, Monika Podsiadła, która przybliżyła zagadnienie ogrodów permakulturowych. Z kolei Olga Grech z Centrum Doradztwa Żywieniowego przeprowadziła wykład w temacie „Odżywianie mitochondrialne, czyli jak uleczyć się z przewlekłych chorób.” Obszar merytoryczny uzupełnił zespół Quantum Planet prowadząc prelekcję pt. „Od stresu do sukcesu przez koherencję serca”. Różnorodność omawianych zagadnień była bardzo szeroka, a wśród poruszanych zagadnień znalazła się również Biologia Totalna, w arkana której zainteresowanych wprowadziła Sonia Ross. Ostatni, jednak nie mniej ciekawy wykład Festiwalu poprowadziła Aleksandra Świstow, autorka bloga Pojechana tłumacząc dlaczego „To my jesteśmy obcy, nie kraje.”

Nie zabrakło również spotkań warsztatowych, w trakcie których uczestnicy mogli zgłębić tajniki dzikiej kuchni poprowadzone przez Paulinę z Herba Sfero, poznać metody oddechowe wg. Butejki poprowadzone przez Kamila Kijonkę, wejść w praktykę Jogi Kundalini z Darkiem Sobieckim, poćwiczyć grę na bębnach z zespołem Etnochowa oraz „wyrazić swoje Ja” na warsztatach artystycznych ze Sztuka w drodze Sylwia Konieczna. Przestrzeń warsztatowa została również wzbogacona przez zespoły Etnochowa i Między Nami, które wspólnie poprowadziły ceremonię Kakao i wspólny koncert.

STREFA DLA DZIECI

Między drzewami znalazła się ekologiczna strefa dziecięca, gdzie maluchy mogły uczestniczyć w grach i zabawach przygotowanych przez Fundację Green Gaya. Była to doskonała okazja do chodzenia po linie i ćwiczenia umiejętności żonglowania z udziałem Janka Spławskiego. Dzieci miały również szansę tworzyć własną biżuterię indiańską pod okiem Agaty Pajtasz oraz rozwijać swoje artystyczne zdolności pod czujnym okiem Sylwii Koniecznej ze Sztuka w drodze. 

wystawcy

W strefie wystawców mogliśmy gościć: Hemp & Poppy Herbaciarnia, Wapiennik, Ziołowe Siedlisko, Herba Sfero, Okakao, Sztuka w drodze, Festiwal Kolorów, a także Dotyk Słońca. 

SZLACHETNY CEL

Sounds off Veritas Festival to przede wszystkim wydarzenie bezpłatne o charytatywnym wymiarze. Podczas jego trwania wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz działania jednego z projektów fundacji: Sounds off Veritas, skierowanego do młodzieży, która interesuje się szeroko pojętą muzyką i jej produkcją, a której sytuacja życiowa/materialna nie pozwala na rozwijanie swojej pasji. Dzięki uczestnikom jak i współorganizatorom festiwalu udało nam się zebrać kwotę, która pozwoli nam na kontynuacje tego projektu, mając jednocześnie realny wpływ na rozwój młodzieży, za co ogromnie dziękujemy! 

ORGANIZATORZY 

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez naszego Sponsora: ośrodek 4żywioły oraz Partnerów: Gmina Stronie Śląskie, Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim (CETiK), Stroński Park Aktywności