BEZPLATNÝ CHARITATIVNÍ FESTIVAL UVĚDOMĚNÍ

SOUNDS OF VERITAS
FESTIVAL

ZVUKY PRAVDY...

Lokalizace

14-15.07.2023 ve Starej Morawě u přehrady se konal první charitativní, bezplatný festival uvědomění v Polsku! V těchto dnech jsme se v krásném přírodním prostředí společně s ostatními ponořili do světa hudby, workshopů a přednášek!

Klima

Byla to dvoudenní akce, která propojovala mnoho hudebních stylů, znalostí a zkušeností, které stojí za to sdílet každodenně mezi sebou. Oslava života, být tady a teď - v jednotě s přírodou a druhým člověkem a objevování svého místa ve vesmíru, to jsou některé z důležitějších cílů, které jsou vodítkem pro naši iniciativu. Je to festival plný inspirace a odlišných perspektiv.

Hudba

Na hudební scéně vystoupili takoví hudebníci jako: Hang Massive, Maok, Suduaya, Joaquin Cornejo, Niburu Project, Gaja, Sam Alty Trio, Między Nami (feat. Kim Jestem), Łukasz Dębiński a Filip Filipiuk, Etnochowa (drums&trans).

PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY

Během festivalu přednášky měli: Mateusz Kozłowski z Nadace Vědomé rodičovství, který se věnoval tématu „Budování zdravých hranic a pocitu vlastní hodnoty u dětí“, Monika Podsiadła, která přiblížila otázku permaculturních zahrad. Olga Grech z Centra výživového poradenství přednesla přednášku na téma „Mitochondriální výživa, neboli jak se vyléčit z chronických onemocnění.“ Odbornou oblast doplnil tým Quantum Planet, který vedl přednášku „Od stresu k úspěchu skrze koherenci srdce.“ Diverzita probíraných témat byla velmi široká, a mezi diskutovanými tématy se objevila také Totalní biologie, do jejíchž tajů zasvětila zájemce Sonia Ross. Poslední, ale neméně zajímavou přednášku festivalu vedla Aleksandra Świstow, autorka blogu Pojechana, která vysvětlovala, proč „My jsme ti cizí, ne země.“

Nebylo také nouze o workshopová setkání, během kterých účastníci mohli prohloubit tajemství divoké kuchyně vedeno Paulinou z Herba Sfero, seznámit se s dýchacími metodami podle Butejka vedeno Kamilem Kijonkou, vstoupit do praxe Kundalini Jógy s Darkem Sobieckim, procvičit hru na bubny se skupinou Etnochowa a „vyjádřit své Já“ na uměleckých dílnách se Sztuka w drodze Sylwia Konieczna. Workshopový prostor byl také obohacen skupinami Etnochowa a Między Nami, které společně vedly ceremoniál kakaa a společný koncert.

DĚTSKÁ ZÓNA

Mezi stromy se začlenila ekologická dětská zóna, kde si mohly děti užívat her a aktivit připravených nadací Green Gaya. Byla to skvělá příležitost pro chůzi po laně a cvičení žonglovacích dovedností za účasti Janka Spławského. Děti měly také možnost vytvářet vlastní indiánskou bižuterii pod vedením Agaty Pajtasz a rozvíjet své umělecké schopnosti pod bdělým okem Sylwie Konieczné ze Sztuka w drodze.

vystavovatelé

Ve vystavovatelské zóně jsme mohli přivítat: Hemp & Poppy Herbaciarnia, Wapiennik, Ziołowe Siedlisko, Herba Sfero, Okakao, Sztuka w drodze, Festiwal Kolorów, a také Dotyk Słońca.  

SZLACHETNÍ CÍL

Sounds off Veritas Festival je především bezplatná akce s charitativním rozměrem. Během jejího konání dobrovolníci organizovali finanční sbírku ve prospěch jednoho z projektů nadace: Sounds off Veritas, zaměřeného na mládež, která se zajímá o široce pojatou hudbu a její produkci, a jejíž životní/sociální situace jí neumožňuje rozvíjet svou vášeň. Díky účastníkům a spoluorganizátorům festivalu se nám podařilo shromáždit částku, která nám umožní pokračovat v tomto projektu a mít zároveň reálný vliv na rozvoj mládeže, za což jsme velmi vděční!  

ORGANIZÁTOŘI

Organizace akce by nebyla možná bez našeho Sponzora: rezort 4żywioły a Partnerů: Obec Stronie Śląskie, Centrum Vzdělávání, Turistiky a Kultury ve Stroni Śląskie (CETiK), Stroński Park Aktywności.