BEZPŁATNY CHARYTATYWNY FESTIWAL ŚWIADOMOŚCIOWY

SOUNDS OF VERITAS
FESTIVAL

II edycja 12-14 lipiec 2024
Rudawa 5, 57-520 Długopole Zdrój Harmonogram

Dr Preeti Agrawal - Nasze ciało może się leczyć samo - Zdrowie jest w nas

Starożytny grecki lekarz Hipokrates, ojciec medycyny zachodniej pisał, że ważniejsze od wiedzy, jaki rodzaj choroby ma dana osoba, jest wiedza, jaka osoba choruje.
Każdy z nas jest unikalny i nie możemy wszystkich leczyć w ten sam sposób.
W podejściu holistycznym pacjent jest traktowany jako indywiduum, jak człowiek a nie jak jeden z przykładów jakiejś jednostki chorobowej.
Medycyna holistyczna zakłada, że zdrowie człowieka opiera się na równowadze, którą człowiek osiąga na wszystkich poziomach swojego istnienia - fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Widziany z takiej perspektywy człowiek/pacjent jest istotą wyposażoną w olbrzymi potencjał samoleczenia. 

Emilia van Wijngaarden - Grzyby adaptogenne w praktyce - wszechstronna poprawa dobrostanu

Grzyby potrafią karmić, transformować, leczyć, przekształcać, oczyszczać, ale także niszczyć, szkodzić i zabijać. Zastosowane w odpowiedniej holistycznej terapii, mogą pomóc na bardzo dużo symptomów, dyskomfortów i chorób cywilizacyjnych. Dużo badań robi się obecnie na ich wpływ w terapiach onkologicznych i wsparcie podczas konwencjonalnych terapii, jednak jak widzimy już teraz, ich zastosowanie jest zdecydowanie bardziej obszerne. Ja opowiem Wam o najpopularniejszych z nich – poruszymy również takie kwestie jak popularne zastosowania, najczęstsze przypadki użycia, dawkowanie i przeciwskazania. 

Daria U Lewandowska - Ustawienia systemowe metodą Berta Hellingera

Serdecznie zapraszam Cię na prelekcję na temat coraz bardziej popularnej w Polsce metody ustawień systemowych. Dlaczego należy uważać z tą mocną metodą, aby nie stała się brzytwą w rękach małpy (kiedy oddana w niekompetentne ręce). Po czym poznać zastoje w przypływie miłości i na czym polega przetkanie przepływu miłości? Poobserwujemy także zasadę Heisenberga w ustawieniach systemowych: czyli jak akt widzenia zmienia obserwowane zjawisko. Zapraszamy wszystkich zaciekawionych, zaintrygowanych, chcących poszerzyć swoją perspektywę o podejście systemowe.

dr Karolina Kubas - Jak mieć energię przez cały dzień

Medycyna Chińska jest nauką o zarządzaniu zdrowiem i prowadzeniu harmonijnego życia: wykorzystaniu potencjału przyrody dla własnych potrzeb, zarządzaniu swoją energią, świadomym odżywianiu, oczyszczaniu organizmu, odpowiednim ruchu, miłości i seksualności, pracy z emocjami itd. Celem medycyny chińskiej jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu i poszczególnych narządów dzięki zbalansowaniu przepływu energii życiowej w meridianach oraz wzmocnienie odporności organizmu. Podczas spotkania przedstawię założenia Medycyny Chińskiej o zdrowym życiu i o tym jak żyć, aby mieć energię przez cały dzień.

Grzegorz Ognios Zielonko - Human Design by Ognios – Poznaj Siebie

Human Design pozwala na precyzyjne poznanie i zrozumienie jak funkcjonuje człowiek na poziomie świadomym i nieświadomym. Daje możliwość wglądu w psychologię każdego z nas, łącznie ze strategią oraz technikami podejmowania decyzji, wchodzenia w relacje, naturalnymi talentami, także szczegółami jak kształtujemy otoczenie oraz jak z nim się kontaktujemy czyli wchodzimy w interakcję. Podczas wykładu zapoznamy się typami, autorytetem oraz strategią wg Human Design.

Wiesław Donajski - Praktyka Uważności -  droga do spokoju, rozkwitu i zadowolenia

Prelekcja  poświęcona uważności i zbudowanej na niej Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT), gdzie głównym wehikułem zmiany są praktyki medytacyjne. Metoda skonstruowana została przez naukowców z Oxfordu, sprawdzająca  się m.in. w zaburzeniach lękowych, depresji czy uzależnieniach. Polecana jest również do zwiększenia szeroko rozumianego dobrostanu, wytrzymałości  psychicznej  i poprawy  funkcjonowania w codziennym życiu.  

Ewelina Śliwińska-Kur i Mateusz Kur - Jak mówi miłość – poznaj język miłości swój i swojego partnera/partnerki

Podczas spotkania zaprosimy do przyjrzenia się temu, w jaki sposób wyrażam miłość w relacji, jak wyraża ją moja partnerka /partner i czy rozumiem język, którym do mnie mówi. Czym są języki miłości i jak mogą wpływać na atmosferę w związku. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie skąd znam język miłości i jak się go nauczyłem/nauczyłam.